První Česká Cardistry soutěž

30739224_1106657249475900_1749467753074393088_oPři příležitosti 7. ročníku Magic Festivalu se bude nově konat i Cardistry Fest. Více informací o mezinárodním kouzelnickém Magic Festu naleznete na jejich oficiálních stránkách www.magicfest.cz

Cardistry Fest je úplně první akce tohoto typu v České republice. Hlavní částí je cardistry soutěž, která se bude konat v sobotu 12.5.2018 od 9:00 do 12:00. Více informací o soutěži níže.

Po soutěži se bude konat beseda formou otázek a odpovědí s dvěma světovými cardisty: Alexey Loschilov z Ruska @kriod a Fatty Dabs z Jordánska @fattydabs

Pro přihlášení do Cardistry soutěže vyplňte následujicí formulář (viz. níže). Poté navštivte oficiální stránky Festivalu a zaregistrujte se – http://www.magicfest.cz/prihlaska-on-line.html . Bez registrace na webu magicfest.cz nebude přihláška do Cardistry soutěže platná.

Přihláška do prvního kvalifikačního kola:

 

Jaké jsou hlavní ceny?

  1. místo – 12 balíčků karet Butterfly, (medaile, diplom)…
  2. místo –   6 balíčků karet Butterfly, (medaile, diplom)…
  3. místo –   3 balíčky karet Butterfly, (medaile, diplom)…

Jaká jsou pravidla CARDISTRY soutěže?

Cardistry soutěž má jen jednu kategorii, v případě zvýšeného zájmu o účast kategorie přidáme. Dle online kvalifikace by pak byli soutěžící rozděleni do dvou až tří kategorií – začátečník, pokročilý, (expert).

Kvalifikace do Cardistry soutěže:

Účastník ukáže v krátkém časovém úseku pět triků. Tyto triky musí předvést co nejrychleji za sebou a s co nejvyšší precizností.

Příklady triků: Charlier Cut, 5 faces of Sybil, Dribble, Thumb Fan, One Handed Fan, Revolution Cut, Scissor Cut, Card Twirl, Dime, Spring, Hot Shot, Judo Flip, Namlos, Anaconda, Flicker Shot, Fall Out, Stroq, …

Kvalifikace bude probíhat v předtermínech pouze online. Soutěžící vyplní kvalifikační foumulář (viz. výše), zároveň nezapomene vypnit online přihlášku na stránkách Magic Festu. Každý smí poslat pouze jedno video.

Nejpozději však do dne 10.05.2018 (včetně)

Video musí obsahovat minimálně pět různých flourishů a nesmí být delší než 60 vteřin. Také nesmí být nijak upravováno a stříháno. Jediná možná úprava je vložení doprovodné hudby do videa.

Soutěžní video vložte na YouTube.com (jako veřejné nebo nevřejné, nesmí být soukromé) nebo na ukládací servery jako Ulozto.cz atd. Odkaz na video vložte do registračního formuláře (viz. výše). (Zde je malá ukázka – jak takové kvalifikační video může vypadat.)

O úspěchu, či neúspěchu v online kvalifikaci bude každý informován e-mailem do 3 dnů od odeslání.

Hlavní soutěž:

Každý kvalifikovaný soutěžící může předem na e-mail zaslat skladbu, na kterou bude předvádět své cardistry umění. Cardistry lze předvést i bez hudby nebo si vybrat jednu ze tří skladeb, které budou veřejně dostupné před soutěží (pro trénink a přípravu).

  1. Mazde – Forest of Gold – https://youtu.be/OH0GmPgSZuk
  2. Losco- Scriptina – https://soundcloud.com/soulection/losco-scriptina
  3. Cas One – Chasing Greatness – https://soundcloud.com/caswunn/cas-one-chasing-greatness-feat

Umělce bude hodnotit zkušená cardistry porota. Porotci budou jednotlivce hodnotit na škále 1–10 v několika kategoriích.

1) VZHLED

Celkový vzhled umělce a jeho sebevědomá prezentace na pódiu. Zde lze získat body za kostým, karty ladící k oblečení, nebo naopak karty kontrastující s oblečením, make-up…

2) TEMATICKÁ NÁVAZNOST

Cardistry show by měla mít styl nebo příběh. Například začít s ladným otevřením karet, gradací triků k těm nejlepším a na konci karty vystřelit do vzduchu… Cardista určitě nedostane body, pokud začne s jednou kartou, pak si vezme celý balíček a pak si zase vezme jednu kartu. Jednoduše řečeno za návaznost triků jsou body nahoru.

3) SYNCHRONIZACE S HUDBOU

Cardista by měl rychlost svých flourishů přizpůsobit rychlosti hudby. Pokud se ve skladbě střídá rytmus, měla by se tomu přizpůsobit i jeho show.

4) ORIGINALITA

Cardistry show nemusí obsahovat žádné originální prvky. Je ale víc než samozřejmé, že čím více vlastních triků a technik umělec předvede, tím více bodů získá.

5) PRECIZNOST

Umělec obdrží body za bezchybný jednodušší flourish, nikoli však za nepovedený obtížný flourish. Samozřejmě za skvěle zdařený obtížný trik dostane flourisher vysoké hodnocení.

7) IMPROVIZACE

V případě, že účinkujícímu spadnou karty a zůstanou mu v ruce pouze dvě, tak zkušenější cardista dokončí show s jednou nebo dvěma kartami. Případně se během triku dostane do hmatu, do kterého neměl v úmyslu se dostat, ale i přesto zaimprovizuje a flourish zakončí jinou technikou. To jsou příklady improvizace, za které rozhodně body získá oproti těm, kteří ztratí na nezdařeném hmatu.

 

Prezentace soutěžícího by měla trvat 1–3 minut.

Každý soutěžící by si měl před začátkem na stůl připravit vytažené karty z krabiček. Pokud mu spadnou karty na zem, tak nemusí ztrácet čas sbíráním, ale vezme jiné karty. Karty lze i měnit. V případě, že bude část show zaměřena na vějíře, tak lze použít balíček k tomu přizpůsobený.

Dotazy a připomínky

V případě jakýchkoli dotazů ohledně Cardistry Festu nás neváhejte kontaktovat na naše e-mailu: dejfandpetr@gmail.com

Informace ohledně ubytování a Magic Festu naleznete na: http://www.magicfest.cz

Dotazy směřujte na e-mail: info@magicfest.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *